KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14927110
nr 1492 7110
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, "I parken". Signerad. Olja på pannå, 17x16 cm, yttermått inklusive ram: 22x22 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:25:56
500 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Ivar Morsing
Läs mer om Ivar Morsing